Miami Black Metal Wireless Earbuds
Shipping QuoteArt FormatInventory Status
No details available right now.
- Description
- Shipping Details
- Standard Imprint Colors
- Global Tab
Description
These high-quality audio devices feature deep bass and crystal-clear sound, housed in durable, precision-crafted metal for lasting performance. With a sleek alloy charging case, Bluetooth 5.0 for quick pairing, and a large imprint area perfect for customization, these earphones are ideal for music, gaming, and calls, whether at home or on the go.
| Quantity | 25 | 50 | 100 | 250 | 1,000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | 40.35 | 38.17 | 35.84 | 34.44 | 32.88 | 5R |
*Price includes full color imprint on one side
Features
- It has deep bass with a crystal clear sound. The solid precise metal builds are a quality you can feel! And it lasts much longer! It is perfect for laser or full-color customization!
- It has a large, clear imprint area that will make your design pop. The alloy zonic charging case has the top-notch and sleek appearance. You can expect a crisp, clear sound with a good amount of bass making these perfect for listening to music, gaming, or talking on the phone.
- The earbud design is modeled after Apple AirPods, making the fit secure and good for daily indoor and outdoor activities.
- Bluetooth Version: 5.0
- Quick auto paring once box opened
- Alloy zonic charging case
Product Details
| Colors Available: | Black, Graphite |
|---|---|
| Item Size: | 2" H x 1 4/5" W x 5/8" D |
| Imprint Area: | 5/8" H x 1" W |
| Imprint Method: | UV Full Color |
| Normal Production Time: | 3-5 working days after proof approval and prepayment (Approvals received after 12:00 PM ET will be considered as approved on the following business day) |
| Absolute Minimum: | 25 pieces. |
Additional Information
| Set-Up Charge: | 20.00 /v. per order. 15.00 /v. on exact re-orders within the last 24 months |
|---|---|
| Additional Color: | Full color imprint included in the price |
| Additional Position: | N/A |
| PMS Matching: | No charge |
| Paper / Email Proofs: | First proof at no charge. Any changes afterwards, add 10.00 /v. |
| Rush Service: | 24H rush service: add 1.00 /v. per piece |
Shipping Details
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 in |
| Packaging: | Standard White Box |
| FOB | CA |
| Zip Code | 92865 |
| Quantity Per Box: | 25 |
Black, Graphite
























